بایدن: نمی‌توانیم به هرجایی که القاعده هست، حمله کنیم

رئیس‌جمهور آمریکا با ادعای اینکه ممکن است سازمان تروریستی القاعده به افغانستان بازگردد، اما اذعان کرد که واشنگتن دیگر نمی‌تواند به هر جایی که القاعده در آن حضور دارد، لشکرکشی کند.

به گزارش گروه بین‌الملل آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، در حالی که انتقادهای جهانی از عملکرد دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در نحوه فرار عجولانه از افغانستان - که منجر به کنترل طالبان بر دولت کابل شد - همچنان ادامه دارد، اما بایدن بار دیگر از این تصمیم خود دفاع کرد.

بایدن بامداد یکشنبه اذعان کرد که آمریکا نمی‌تواند به هر کشوری که سازمان تروریستی القاعده در آن حضور دارد، حمله نظامی کند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، وی که در مراسم یادبود قربانیان حادثه یازدهم سپتامبر در پنسیلوانیا صحبت می‌کرد، گفت: «آیا القاعده ممکن است به [افغانستان] بازگردد؟ بله! ولی می‌دانید موضوع چیست، آنها از قبل به خیلی جاهای دیگر بازگشته‌اند».

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «پس رویکرد چیست؟ هر جایی که القاعده در آن حضور دارد، ما باید به آن حمله کنیم و نیروهایمان در آنجا باقی بمانند؟ بیخیال!»

بر اساس این گزارش، بایدن در ادامه مدعی شد: «اینکه فکر می‌کردیم افغانستان را می‌توان واقعا متحد کرد، اشتباه بود... نیروهای آمریکا اما به هدف اصلی خود یعنی کشتن اسامه بن لادن رهبر القاعده در دوم می ۲۰۱۱ دست یافتند».

در حال تکمیل...

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه