نامه نگاری فولادی‌ها با شورای امنیت ملی/امهال بدهی و جلوگیری از قطع گاز کارخانه‌ها

انجمن فولاد در نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی، عدم قطع گاز صنایع فولاد در فصول پاییز و زمستان و همچنین امهال 6 ماهه بازپرداخت تسهیلات شرکت‌های زنجیره فولاد را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی، ضمن تشریح خسارت‌های وارده به صنعت فولاد کشور به دلیل قطع برق واحدهای فولادی، پیشنهاد شش‌گانه خود برای جبران بخشی از خسارت‌های واردشده به این صنعت به دلیل محدودیت‌های برق را ارائه کرد.

در این نامه آمده است: تا لحظه نگارش این نامه، خاموشی‌های برق باعث از دست رفتن حداقل ۸۲ روز کامل تولید صنعت فولاد از ابتدای سال جاری شده که زیان مستقیم ناشی از این توقف تولید برای اقتصاد ملی بالغ بر ۶ میلیارد دلار است و ۳۰۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم به‌ طور کامل از دست رفته یا محدود شده است.

انجمن فولاد درخواست کرده است که گاز صنایع فولاد در فصول پاییز و زمستان قطع نشود و بازپرداخت تسهیلات اخذشده توسط شرکت‌های زنجیره، پرداخت اقساط مالیاتی و سایر دیون دولتی تولیدکنندگان فولاد به مدت ۶ ماه امهال شود.

انجمن فولاد همچنین بخشودگی جرایم برخی از شرکت‌های فولادی به سازمان تعزیرات و امهال بازپرداخت قبوض برق شرکت‌های فولادی به مدت ۶ ماه و پرداخت حق دیماند عدم تامین برق به این شرکت‌ها به‌ صورت فوری را خواستار شده است.

متن کامل نامه انجمن فولاد به شرح زیر است:

انتهای پیام/ب

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه