آیت الله جوادی آملی:‌ با مردم ایران باید با فهم،درایت ، ادب و فرهنگ برخورد کرد

قم- آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد- مرجع تقلید و مفسر قرآن با بیان اینکه مردم ما مردمی با وفا هستند، اگر ببینند که مشکلات کشور حل شده، اختلاسی نیست، نجومی نیست، ریاکاری نیست، مسئولین با فساد در کشور مبارزه می کنند، آنها نیز به قانون احترام می گذارند،گفت: با فشار نمی توان مردم را اداره کرد، با مردم ایران باید با فهم، درایت، ادب و فرهنگ برخورد کرد.

به گزارش آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد از پایگاه اطلاع رسانی اسراء، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی روز یکشنبه - سوم تیر ماه - در دیدار محمدباقر قالیباف نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشور ما دارای سرمایه های عظیمی است، خون‌های پاک شهداء و برکات آن هست، دارای ذخایر فراوان خدادادی نیز هست، ما به چندین دریا وصل هستیم، بخش وسیعی جنگل و درخت داریم، بخش وسیعی زمین حاصلخیز داریم، باید با مدیریت صحیح و برنامه ریزی، از این منابع به درستی استفاده کنیم.

این مرجع تقلید شیعیان افزود: حضرت امیرالمومنین علی(ع) می فرماید « مَن وَجَدَ ماءً و تُرابا ثُمّ افتَقَرَ فَأبعَدَهُ اللّه» کشوری که آب دارد، خاک دارد، و نتواند خود را اداره کند، نیازمند به دیگران باشد خدا او را از رحمت دور می کند! اینکه کشور ما با این همه سرمایه ها، گرانی داشته باشد و هر روز اختلاسی نجومی از آن بیرون بیایید، قابل قبول نیست، باید برای اداره کشور، اول جلوی فسادها گرفته شود.

وی گفت: ما مردم ایران مردم بزرگ و بزرگ‌زاده‌ایم، ما نه یعنی حوزویان و دانشگاهیان، ما یعنی مردم ایران! ما هم تاریخ داریم هم جغرافیا داریم، هر جایی از ایران را بشکافید، یک اثر باستانی هست، ما هزارها سال آثار علمی داریم، دانشمندان و عالمان بزرگی در این کشور داریم که دارای آثار فراوان علمی نیز هستند، مردم ایران، مردمی با فرهنگ و بزرگ‌اند، این مردم را باید با فهم و مِهر اداره کرد.

آیت الله جوادی آملی در بیان یک ذکر خاطره از اول انقلاب اظهار داشت: در ابتدای انقلاب که از سمیناری در خارج از کشور بر می‌گشتیم، تا هواپیما وارد حریم ایران شد، تمام زنان و دختران، چه مسلمان، چه کلیمی، چه مسیحی و چه کمونیست، پس از تذکر خلبان هواپیما، به احترام جمهوری اسلامی ایران حجاب خود را حفظ کردند! مردم ما مردمی با وفا هستند، اگر ببینند که مشکلات کشور حل شده، اختلاسی نیست، نجومی نیست، ریاکاری نیست، مسئولین با فساد در کشور مبارزه می کنند، آنها نیز به قانون احترام می گذارند، یعنی با فشار نمی توان مردم را اداره کرد، با مردم ایران باید با فهم، با درایت، با ادب و با فرهنگ برخورد کرد.

وی گفت: ما نگران نیستیم چرا که خداوند می‌فرماید من از دین و نظام خودم محافظت خواهم کرد، ﴿وَإِنْ تَتَوَلَّوْا یَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَیْرَکُمْ﴾؛ اگر شما از دین حق رویگردانید و به هنگام خطر به یاری دین نشتابید، خدا دیگران را به جای شما خواهد نشاند و حفظ آن را به دست دیگری خواهم سپرد.

آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: از خدا بخواهیم حال که می خواهد دین خود را حفظ کند چرا به دست ما نباشد و این ممکن نیست مگر اینکه پاسداشت خون شهیدان باشیم، شهیدان گمنامی که پلاک خود را کندند و دور انداختند، شهدایی که در دفاع از مرزهای وطن، در کوه‌های سرد کردستان ماندند و یخ زدند، کشور را این خون های پاک شهیدان حفظ کرده است، مسئولین که کوچکترین شاگرد این مکتب هستند باید تمام تلاش خود را انجام دهند و به مردم خدمت کنند و این کشورا را آبرومند اداره کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه