جایزه «دانشگاه برتر» به جوایز جشنواره شهید رجائی افزوده شد

تهران- آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد- رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تایید و ابلاغ جایزه موضوعی «دانشگاه برتر» در بین ۱۸ عنوان جوایز نوزدهمین «جشنواره شهید رجائی» توسط سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد که به‌ عنوان بخشی مستقل به رقابت‌های این جشنواره افزوده شده است.

به گزارش گروه علم و آموزش آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد از وزارت علوم، روح‌الله سهرابی با توجه به موفقیت اولین دوره ارزیابی مؤسسات حوزه علم و فناوری در جشنواره شهید رجائی سال ۱۴۰۲ و با اشاره به تفاهم به‌عمل‌آمده با سازمان اداری و استخدامی کشور برای ایجاد بخش مستقل دانشگاهی در دومین سال پیاپی، از تایید و ابلاغ جایزه موضوعی «دانشگاه برتر» در میان ۱۸ جایزۀ موضوعی نوزدهمین جشنواره شهید رجائی خبر داد.

وی گفت: بخش موضوعی «دانشگاه برتر» اولین بار در سال ۱۴۰۲ با معرفی دانشگاه‌های دولتی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به سازمان اداری و استخدامی کشور با هدف هویت‌بخشی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌ عالی به‌عنوان دستگاه ملی در جشنواره شهید رجایی به این جشنواره افزوده شد.

به گفته سهرابی نشانگرهای کلیدی و حضور حداکثری دانشگاه‌ها معیار معرفی آن‌ها به جشنواره بوده است.

جایزه «دانشگاه برتر» به جوایز جشنواره شهید رجائی افزوده شد

در اولین دوره جایزه مذکور، ۱۰۹ دانشگاه، مشمول شرکت در این بخش از جشنواره شهید رجائی بودند که ۹۹ دانشگاه با بارگذاری اطلاعات و مستندات مورد تأیید موفق به شرکت در این ارزیابی شده و در نهایت «دانشگاه ایلام» به‌عنوان دانشگاه دارای بهترین عملکرد معرفی و تقدیر شد.

وی افزود: با توجه به بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور، شرط اهدای جوایز موضوعی، تدوین شاخص‌ها، فراهم ساختن سازوکار ارزیابی و تهیه مستندات مرتبط با ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در موضوع جایزه، توسط نهاد ارزیابی‌کننده و تأیید نهائی دبیرخانه ستاد مرکزی جشنواره است.

سهرابی با اشاره به موضوع فوق مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف را متولی انجام ارزیابی‌های سطح ملی و موضوعی جشنواره اعلام داشت و خاطرنشان کرد: با تشکیل کارگروه ارزیابی نظام علم و فناوری، شیوه‌نامه و دستورالعمل اجرایی بخش موضوعی مذکور با هشت شاخص اختصاصی و چهار شاخص عمومی تهیه و با تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور برای شروع فرایند ارزیابی به کلیه دانشگاه‌های دولتی ابلاغ شده است و دانشگاه‌ها به زودی با دسترسی به سامانه معنا می‌توانند در هر شاخص اطلاعات خود را جهت ارزیابی بارگذاری کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه