سئول: با همکاری ژاپن و آمریکا بر تهدیدات کره‌شمالی فائق می‌آییم

تهران- آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد- رئیس جمهوری کره‌جنوبی اعلام کرد که کشور متبوعش با همکاری آمریکا و ژاپن و با تحکیم روابط سه جانبه، بر تهدیدهای کره‌شمالی و دیگر چالش‌های جهانی فائق خواهد آمد.

به گزارش روز شنبه آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد از تارنمای خبرگزاری یونهاپ، یون سوک یول (Yoon Suk Yeol) در پیامی که روز گذشته به وقت محلی به آیین افتتاحیه دهمین مجمع سالانه صلح در سئول ارسال کرده بود، نوشت: «ما هوشمندانه بر تحریکات کره شمالی و چند بحران جهانی غلبه خواهیم کرد».

وی اضافه کرد: در جریان نشست کره جنوبی، ژاپن و آمریکا که در ماه اوت (مرداد و شهریور) در «کمپ دیوید» برگزار شد، روابط سئول با پکن عادی و افق جدید در زمینه همکاری های سه جانبه امنیتی و اقتصادی گشوده شده است.

سئول: با همکاری ژاپن و آمریکا بر تهدیدات کره‌شمالی فائق می‌آییم
پیام رئیس جمهوری کره جنوبی در مراسم افتتاحیه دهمین مجمع سالانه صلح در سئول خوانده شد

رئیس جمهوری کره جنوبی در ادامه پیام خود اعلام کرد: من و دولت این کشور، جمهوری آزاد و مرفه کره را مبتنی بر امنیتی مستحکم خواهیم ساخت. ما نقش مسئولانه برای صلح و رفاه نه تنها در منطقه، بلکه در جهان ایفا خواهیم کرد.

به گزارش آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، کره جنوبی به همراه آمریکا با گذشت ۱۱ روز از دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و رهبر کره شمالی و عقد پیمان دفاعی، همچنان در شوک و بیم این ملاقات به سر می برند. کره جنوبی به همراه ژاپن و آمریکا تاکنون به اشکال مختلف اقدام به محکوم کردن این ملاقات و امضای این پیمان تدافعی کرده اند.

پوتین در مورخ چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ برای نخستین بار پس از ۲۴ سال از کره شمالی دیدن کرد؛ رئیس جمهوری روسیه در جریان این ملاقات پس از امضای توافق «مشارکت راهبردی جامع» با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، اعلام کرد مسکو و پیونگ یانگ متعهد شدند که در صورت حمله به یک طرف، طرف دیگر به کمک آید.

پوتین در پایان مذاکرات با رهبر کره شمالی در پیونگ‌یانگ تاکید کرد: مسائل امنیتی و بین المللی بخش بزرگی از مذاکرات جاری را به خود اختصاص داد. روسیه توسعه همکاری‌های نظامی-فنی با کره شمالی را بر اساس این توافق رد نمی‌کند.

سفر پوتین حتی پیش از رسیدن به پیونگ‌یانگ با واکنش گسترده غرب مواجه شد و امضای توافق مشارکت راهبردی جامع، آمریکا و متحدانش در منطقه را به شدت نگران ساخت.

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه