نیکزاد: باید به سمت تحول در آموزش و پرورش حرکت کنیم

تهران-آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد-نائب رئیس مجلس گفت: باید به سمت تحول در آموزش و پرورش و عدالت آموزشی و تحول در متون آموزشی و فرایند یاددهی و یادگیری و همچنین تقویت معاونت پرورشی حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، علی نیکزاد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع رتبه‌بندی معلمان به عنوان حق آنها، مدیون مجلس و همت شهید رئیسی است. در دولت شهید رئیسی بالغ بر ۲۰۵ هزار ردیف استخدامی داده شده که ۷۰ درصد آنها انجام شده و ۳۰ درصد در حال انجام است.

وی با اشاره به موضوع اعمال معدل در کنکور گفت: مجلس یازدهم مصوبه‌ای برای اعمال معدل در کنکور داشت که شورای انقلاب فرهنگی رد کرد. وزارت آموزش و پرورش آیین‌نامه‌ای تهیه کرده که یک بار امتحان برای اعمال معدل را مدنظر قرار دهند؛ نمایندگان خواستند این آیین‌نامه اصلاح شود که شما وعده آن را دادید.

نیکزاد همچنین گفت: در موضوع مربوط به حوزه آموزش و پرورش تنها از مباحثی همچون حقوق، فضای فیزیکی و ساختمان صحبت می‌شود حال اینکه باید به سمت تحول در آموزش و پرورش و عدالت آموزشی و تحول در متون آموزشی و فرایند یاددهی و یادگیری و همچنین تقویت معاونت پرورشی حرکت کرد.

وی همچنین بر لزوم توجه به صندوق ذخیره فرهنگیان، وضعیت حق‌التدریسی‌ها و پرداخت معوقات معلمان شرکتی تاکید کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه