نماینده دمشق در سازمان ملل: کمیته تحقیقات درباره سوریه را به رسمیت نمی شناسم

تهران - آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد- حیدر علی احمد نماینده دائم سوریه در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو تاکید کرد که ” کمیته تحقیقات در باره سوریه” را که گزارش های آن غیر واقعی و  رویکرد و نتایج آن با روش حرفه ای در تناقض است، به رسمیت نمی شناسد.

به گزارش آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد از سانا خبرگزاری سوریه، علی احمد روز چهارشنبه در نشست ۵۶ شورای حقوق بشر در ژنو گفت: آنچه درباره تحولات اوضاع حقوق بشر در جمهوری عربی سوریه می شنویم شایسته پاسخ نیست چون هیچ فایده ای از ورود به جزییات کار این کمیته نیست و این کمیته از واقعیت جداست.

وی توضیح داد، دستیابی به هدف واقعی شورای حقوق بشر باید مبتنی بر احترام به قانون بین المللی و منشور سازمان ملل متحد باشد و نباید مواضع سیاسی را با هدف ترویج ادعاها واهی برای سرپوش نهادن بر اقدامات تجاوزکارانه و اشغالگری، حضور نظامی غیرقانونی و حمایت از شبه نظامیان جدای طلب و گروه های تروریستی دخالت داد ...

علی احمد بر ادامه تلاش های سوریه برای آزادسازی خاک خود از حضور نیروهای تروریسم و بازگشت امنیت و ثبات و حاکمیت قانون، ادامه همکاری سازنده با سازمان ملل متحد و سایر شرکا برای ارتقای وضعیت بشر دوستانه همه شهروندان سوری، تضمین ادامه رساندن کمک های بشردوستانه به غیرنظامیان نیازمند از جمله غیرنظامیان ساکن مناطق حضور تروریست ها در شمال غرب کشور تاکید کرد.

وی بر کمک به ایجاد بستر مناسب برای تشویق بازگشت داوطلبان پناهندگان و پایان دادن به اقدامات یک جانبه اجباری تاکید کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه