هشت هزار کیلومتر از شبکه توزیع گاز آذربایجان شرقی نشت یابی شد

تبریز- آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد- رئیس بازرسی فنی شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: در سه ماهه نخست امسال، هشت هزار کیلومتر از شبکه توزیع گاز استان نشت یابی شد.

به گزارش آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد از روابط عمومی این شرکت، حسن همراهی اظهار کرد: نشت یابی دوره ای یکی از مهم ترین اقدامات کنترلی در نگهداشت تأسیسات و همچنین حفظ ضریب ایمنی شبکه های گازرسانی و جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی است که به طور مدون بر اساس استاندارد شرکت ملی گاز و تجهیزات پیشرفته توسط این شرکت انجام می شود.
وی افزود: کنترل کیفیت اجرای طرح ها اعم از رعایت استانداردهای ایمنی، تجهیزات مورد استفاده و کارکرد درست آن یکی دیگر از اقدامات اجرایی در حفظ ایمنی و نگهداشت شبکه توزیع گاز بوده که بر این اساس در سه ماهه نخست سال جاری، با بازدید از ۲۳ طرح گازرسانی، تطابق روند اجرا با استانداردهای شرکت ملی گاز ایران بررسی و مجوزهای لازم صادر شده است.
همراهی ادامه داد: امسال ضخامت سنجی و کنترل ابزار دقیق ایستگاه ها و تاسیسات گازرسانی برای حصول اطمینان از صحت عملکرد ایستگاه ها به تعداد ۱۶۷ مورد اجرایی شده است.
رئیس بازرسی فنی شرکت گاز با اشاره به اینکه برنامه های مدون برای شناسایی و رفع نشتی ها تدوین شده، اضافه کرد: تحقق این اهداف می تواند زمینه ساز ارائه خدمات ایمن و جلوگیری از هدررفت منابع انرژی و حفظ محیط زیست شود.

به گزارش آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد، هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستاهای استان از گاز طبیعی برخوردارند.

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه