خسارت ۹ هزار میلیارد ریالی تگرگ و سیل در آذربایجان‌شرقی

تبریز- آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد- مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس گزارش‌های کارشناسان، بارش‌ تگرگ و جاری شدن سیل در هفته گذشته ۹ هزار میلیارد ریال به واحدهای مسکونی و زراعی این استان خسارت وارد کرد.

«مجید فرشی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار آژانس خبری کارآفرینان اقتصاد اعلام کرد: به دنبال جاری شدن سیل در سراب و روستاهای این شهرستان، ۲۰۰ منزل مسکونی، مغازه تجاری و ساختمان اداری داخل محدوده شهر آسیب دید.

وی اظهار کرد: جاری شدن سیل و بارش تگرگ موجب بروز خسارت به ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی به ویژه زیرکشت محصولات سیب زمینی، لوبیا، جو و گندم این شهرستان شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی میزان خسارت وارده به واحدهای مسکونی و اراضی کشاورزی سراب را یک هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بارش تگرگ و جاری شدن سیل در بستان آباد نیز موجب خسارت چهار هزار میلیارد ریالی به بیش از چهار هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی این شهرستان شد.

فرشی ادامه داد: سیل در خداآفرین نیز به تعدادی از منازل مسکونی روستایی، پل ها و راه های ارتباطی و اراضی کشاورزی به ویژه مزارع پنبه، برنج و گندم این شهرستان خسارت وارد کرد.

وی میزان خسارت وارد شده به شهرستان خداآفرین را چهار هزار میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه منازل مسکونی دارای بیمه خسارت هستند، مالکان منازل خسارت دیده می توانند گزارش خسارت وارده را به فرمانداری ها و بخشداری ها ارایه کنند.

فرشی افزود: جبران خسارت وارد شده به اراضی کشاورزی و باغی آذربایجان شرقی نیز از طریق صندوق بیمه کشاورزی و مصوبه هیات وزیران برای پرداخت بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده، از سوی مدیران ارشد استان پیگیری می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

0 دیدگاه